Ana Sayfa
Kabul Beyannamesi

Uzlaştırmacı Eğitimi Kabul Beyannamesi

1. Başvurular, gerekli bilgi ve belgelerin kontrolünden sonra, en geç 3 (üç)  iş günü içerisinde onaylanacaktır.
2. Başvuru onaylandığında, başvuru sürecinde belirtilen e-maile “Ceza Hukukunda Uzlaşma ve Uzlaştırmacılar İçin Ceza Hukuku” kitabını, PDF formatında, başvuru sahibine özel link gönderilecektir. Örgün eğitime başlamadan önce, indirilen kitabın detaylı olarak incelenmesi önerilmektedir.
3. 15/11/2017 tarihinden itibaren, başvurusu onaylananlarının e-maillerine, online eğitim portalına erişim için detaylı bilgiler gönderilecektir. Eğitim materyallerine, 1 yıl süre ile ücretsiz olarak erişebilecektir.
4. Online eğitimler, örgün eğitime ve sınava hazırlanmaya yönelik, destek amaçlı materyallerdir. Örgün eğitim yerine kesinlikle geçmez.
5. Başvuru sürecinde paylaşılan bilgilerin doğruluğundan başvuru sahibi sorumludur. Başvuru sahibi, paylaşılan bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından doğabilecek her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu bilir ve kabul eder.
6. Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak/yaptırılacak ve sadece örgün eğitimini tamamlayanların katılabileceği “Uzlaştırmacı Sınavı” için başvuru şartlarına ilişkin yeterlilik ve yetkinlik başvuru sahibinin sorumluluğundadır.
7. Sakarya Üniversitesi, örgün eğitimlerin gerçekleştirileceği lokasyon ve tarihleri belirleme ve değiştirme hakkına sahiptir. Başvuru sahipleri, Sakarya Üniversitesi tarafından kendileri için belirlenen lokasyon ve tarihlerdeki örgün eğitime katılmak zorundadır.
8. Başvuru onaylandıktan sonra, her ne sebeple olursa olsun, kesinlikle ücret iadesi yapılmamaktadır.
9. Başvuru onaylandıktan sonra, herhangi bir sebeple eğitime katılınmadığı takdirde, bu kayıtla elde edilen hakları talep edemez.
10. Sakarya Üniversitesi, eğitimin sonunda, “Uzlaştırmacı Eğitimi Tamamlama Belgesi” düzenler.